O GminieGminę Andrespol tworzy 9 sołectw: Andrespol, Bedoń Przykościelny, Bedoń Wieś, Janówka, Justynów, Kraszew, Nowy Bedoń, Stróża i Wiśniowa Góra.

 

 

 

 

 

Na powierzchni ok. 23 km2 zamieszkuje ponad jedenaście tysięcy mieszkańców. Latem społeczność gminy powiększa się także o rzesze działkowiczów, "uciekających" z miasta by spędzać tu swoje wakacje. Tereny gminne przylegają do wschodnio-południowej granicy Łodzi. Odległość siedziby gminy od centrum stolicy województwa i powiatu wynosi zaledwie 16 km. 

 

Z racji swojego centralnego położenia Andrespol charakteryzuje się dużą dostępnością komunikacyjną, tak krajową jak i zagraniczną. Przez gminę przebiega Droga Wojewódzka nr 713, relacji Łódź - Warszawa - Tomaszów Mazowiecki - Opoczno. Ten szlak komunikacyjny stanowi główne połączenie Andrespola z Łodzią. Gmina Andrespol zlokalizowana jest także w bezpośredniej bliskości przewidywanego przebiegu autostrad krajowych i międzynarodowych A1 i A2. System komunikacyjny gminy obejmuje również połączenia kolejowe. Stacje w Bedoniu i Justynowie, leżą na głównym szlaku kolejowym relacji Łódź Fabryczna - Koluszki - Skierniewice - Warszawa. Ponadto przez gminę przebiega linia kolejowa o istotnym, w sensie krajowym, znaczeniu dla przewozów towarowych. To wszystko sprawia, iż Andrespol należy do grupy gmin w Polsce charakteryzujących się największą dostępnością komunikacyjną.

 

Już przed wojną tereny, które obejmuje gmina, były znanym i często odwiedzanym ośrodkiem letniskowym. Obecnie również są popularnym miejscem by odpocząć od hałasu i zanieczyszczeń zatłoczonej Łodzi.

 

Gmina Andrespol to także mnóstwo zieleni. Kompozycja stawów i dużych połaci lasu sprawia, że miejsce to daje szerokie możliwości wypoczynku na łonie natury. Władze lokalne planują stworzenie w pobliżu tychże wód nowej bazy wypoczynkowo-rekreacyjnej dla Łodzi. Wiele osób już zdecydowało się zakupić działki wypoczynkowe w pobliżu.

 

 

Jeżeli myślisz o zdrowym i aktywnym wypoczynku, miejscem gdzie możesz zrealizować swoje plany jest Gmina Andrespol.


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej
Kontakt

Urząd Gminy Andrespol
ul. Rokicińska 126
95-020 Andrespol

tel. 42 213 24 40
fax. 42 213 24 34
e-mail: ug@andrespol.pl
Facebook
500 plus

ePuap
GZZK
ePuap

ePuap
Gminna Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny
Detektor burzowy

Dautor: Sebastien D'ARCO, animacja:Koba-chan
Kluby sportowe
Zielona Linia


® Urząd Gminy Andrespol 2010